Hastane Temizliği

Ankara Profesyonel Hastane Temizliği

Hastane alanları hijyen yönünden en hassas alanlardır. Özellikle hastaneye gelen hasta yakınlarının belirli hastalıklar yüzünden geliyor olması hastane temizliği konusunda daha büyük özen ve özel temizlik gerektirir. Her alan için ayrı malzeme kullanılması, kullanılan kimyasalların her bölge için ayrı ayrı seçilmiş olması ve temizliği yapan kişilerin durumun bilincinde olmaları gerekmektedir. Özellikle çapraz bulaşma dediğimiz mikro organizma yayılmasına bir ürünle farklı yerlerin defalarca temizlenmesiyle kolaylıkla yol açılmış olur. Bu durum hastanelerde oldukça tehlikeli bir hal alır.

Hastanelerde resepsiyon, bekleme odası gibi günlük temizlik isteyen alanlar bulunduğu gibi; yoğun bakım üniteleri, ameliyathaneler gibi profesyonellik isteyen bölümler bulunmaktadır. Bu durumdan ötürü her bölge için ayrı ayrı temizlik malzemesi tasarlanmalı ve uzman kişiler temizlik yapmalıdır.

TSE belgeli, kaliteli ve insan sağlığı için tehlike oluşturmayan ürünlerin kullanılması da ayrı bir gerekliliktir. Detaylı temizlik için gereken farklı ürünlerin hastane tarafından temini veya sözleşmeye göre alınarak faturaya yansıtılması durumu söz konusudur.

WhatsApp WhatsApp ile Ulaşın